» Přehledy, recenze, novinky
» Návody, tipy...

Technologie NFC, OTG, MHL


Kategorie článků:  Technologie


Near field communication (NFC)

NFC je technologie sloužící k bezdrátové komunikaci mezi elektronickými zařízeními na krátkou vzdálenost, obvykle přiblížením zařízení do vzdálenosti jednotek centimetrů. Současné a předpokládané využití této technologie je především v bezkontaktních finančních transakcích, výměně dat či třeba ve zjednodušené konfiguraci zařízení (Wi-Fi).

S využitím této technologie se počítá především ve vzájemné komunikaci aktivních zařízení, případně aktivních zařízení s pasivními zařízeními. Pro příklad můžeme uvést vzájemnou komunikaci mobilních telefonů, bezkontaktní karty a její čtečky, či třeba komunikaci mobilního telefonu s tagem (pasivním, nenapájeným NFC zařízením).

USB On-The-Go (OTG)

OTG je rozšíření USB 2.0 která umožňuje přímé připojení periferních zařízení k sobě. USB OTG zařízení mohou tedy komunikovat spolu navzájem bez nutnosti připojení k PC.

Například digitální fotoaparát můžete připojit k PDA, USB Flashdisku nebo externímu USB HDD nebo mobilní telefon lze připojit k tiskárně nebo skeneru, pokud všechna zařízení jsou USB OTG kompatibilní.

Mobile High-Definition Link (MHL)

MHL je průmyslová norma a standard pro mobilní multimediální (audio/video) rozhraní, interface, které umožňuje spotřebitelům připojit mobilní telefon, tablet a další přenosná elektronická zařízení k televizorům s vysokým rozlišením obrazu a zvuku. Norma MHL podporuje video až do rozlišení full HD 1080p/60 a zvuk s kanály 7.1 při současném napájení připojeného přijímacího zařízení.

Výrobky vybavené MHL jsou adaptéry, autopříslušenství, televizní a radiové přijímače, přehrávače Blu-ray, kabely, digitální televizory, monitory, projektory, chytré telefony, tablety, různé televizní příslušenství a podobně.
Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.