» Přehledy, recenze, novinky
» Návody, tipy...

Jak se vyměřuje CLO a DPH?


Kategorie článků:  Obecné informace


DPH a CLO vyměřují pracovníci celního úřadu při kontrole zásilek ze zemí mimo Evropskou unii, což v našem případě zastupuje  společnost DHL, přes kterou mobily dovážíme.

  • Zboží v hodnotě do 22 Euro - Žádný doplatek DPH a CLA !
  • DPH se vyměřuje u zásilek s hodnotou nad  22 Euro a tvoří 21 % z její celkové hodnoty
  • Clo se vyměřuje u zásilek nad 150 Euro a tvoří 0–11 % z její celkové hodnoty (přesná výše cla závisí na typu zboží).
  • U zásilek v hodnotě nad 150 Euro je nutné zaplatit clo i DPH.

Tyto ceny jsou započítány v cenách produktů, vy již žádné další poplatky neplatíte, jako kdyby jste si nechali poslat zboží rovnou z třetích zemí !!! Zásilka k Vám příjde s naší fakturou přes českou poštu od nás z Ostravy.

Dobrý den vám přeji,

obchodujete se zahraničím a žijete v domnění, že se v oblasti CITES nemůžete s celní správou dostat do křížku? Jezdíte s rodinou či přáteli na dovolenou do zahraničí a jste přesvědčeni, že si můžete dovézt jakýkoliv suvenýr, který seberete na pláži, poušti, louce nebo v lese, vylovíte z moře či dokonce koupíte na místním tržišti? Jste chovatelé, sběratelé nebo vědci a máte pocit, že ve jménu vědy či chovatelské vášně si na vás celníci netroufnou? OMYL! Udělejte si chvíli času na unikátní, pro veřejnost v této podobě nikdy neprezentovaný seminář na téma:

CITES aneb nás se to absolutně netýká …

Nic neztratíte – můžete jen získat! Pokud se chystáte za sluníčkem a mořem do zahraničí, věřte, že se do problémů s CITESem můžete dostat bez mrknutí oka. Nenechejte nic náhodě, udělejte si trošku času na náš seminář a do budoucna si ušetříte čas, nervy, peníze a především ostudu.

Více podrobností o tomto semináři najdete na
http://idea.e-shoper.net. Jelikož se jedná o velmi aktuální téma nejen pro firmy, ale i širokou veřejnost.

Těším se na setkání s vámi a jsem s pozdravem
Ing. Martina Jiříková